FAQ

Pytania i odpowiedzi

NA CZYM POLEGA TRENING EMS?

Trening EMS to obecnie najbardziej efektywna metoda treningowa na świecie polegająca na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości wyłącznie mięśnie szkieletowych.

Trening EMS odbywa się w specjalnie przeznaczonym do tego celu stroju, w którym precyzyjnie umiejscowione elektrody stymulują w tym samym czasie osiem głównych partii mięśniowych, co pozwala na osiągniecie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie.

Podczas jednego treningu EMS Twoje ciało otrzyma średnio 150 razy więcej napięć mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu siłowego. Dzięki temu 20 minutowy trening odpowiada 3-4 godzinom treningu na siłowni, bez negatywnego wpływu na nadmierny wyrzut kortyzolu.

Trening EMS poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, podkręca metabolizm oraz wzmacnia mięśnie głębokie (tzw. core muscles), które osłabione są jedną z najczęstszych przyczyny bólu pleców.

JAK DZIAŁA EMS?

Trening EMS to obecnie najbardziej efektywna metoda treningowa na świecie polegająca na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości wyłącznie mięśnie szkieletowych. Trening EMS odbywa się w specjalnie przeznaczonym do tego celu stroju, w którym precyzyjnie umiejscowione elektrody stymulują w tym samym czasie osiem głównych partii mięśniowych, co pozwala na osiągniecie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie.

Podczas jednego treningu EMS Twoje ciało otrzyma średnio 150 razy więcej napięć mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu siłowego. Dzięki temu 20 minutowy trening odpowiada 3-4 godzinom treningu na siłowni, bez negatywnego wpływu na nadmierny wyrzut kortyzolu. Trening EMS poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit, podkręca metabolizm oraz wzmacnia mięśnie głębokie (tzw.  core muscles), które osłabione są jedną z najczęstszych przyczyn bólu pleców.

JAK WYGLĄDA TRENING EMS?

Po przyjściu na trening wypełniasz ankietę i podczas wywiadu wspólnie z trenerem ustalasz cele treningowe, które będą niezbędne do ustalenia indywidualnego planu działania jaki będzie realizowany podczas treningu. Po ustaleniu szczegółów przebierasz się w wygodny kostium przeznaczony do treningu EMS.

Następnie ubierasz kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, w których wbudowane są specjalne elektrody służące do stymulacji wszystkich grup mięśniowych (uda, brzuch, pośladki, plecy, ramiona, klatka piersiowa). Natężenie impulsu na konkretne grupy mięśniowe jest indywidualnie dostosowane do trenującej osoby i uzależnione jest od kondycji i stopnia zaawansowania trenującego.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, w tym samym czasie stymulujesz, do pracy aż 8 kluczowych grup mięśniowych. Dzięki temu trening EMS jest znacznie krótszy od tradycyjnych metod treningowych. Trwa zaledwie 20 minut, a poprawność i technika wykonywanych ćwiczeń cały czas jest koordynowana przez trenera personalnego, który czuwa nad prawidłowym wykonaniem treningu. Podczas jednej jednostki treningowej angażujesz do pracy wszystkie grupy mięśniowe, w tym mięśnie głębokie (tzw  core muscles).

JAKIE SĄ DOWODY NA DZIAŁANIE EMS?

Z badań nad treningiem EMS przeprowadzonych na Uniwersytecie Bayreuth, Erlangen w Norymberdze oraz w Wyższej Szkole Sportu w Kolonii wynikają niezbite fakty:

 • 87% badanych odnotowało pozytywne efekty kształtowania sylwetki po 6 tygodniach treningów
 • 89% badanych zaobserwowało znaczne zmniejszanie dolegliwości bólu pleców po 10 jednostkach treningowych
 • wzrost ogólnej siły o 30% w 6 tygodni
 • wzrost siły mięśni brzucha o 67%
 • wzrosty siły mięśni głębokich (muscle core) o 73%
 • wzrost wytrzymałości w treningu dynamicznym o 69% po 6 tygodniach treningów.

JAKIE SĄ ZALETY TRENINGU EMS?

Oszczędność czasu: Trening trwa tylko 20 minut ponieważ w tym samym czasie angażowanie są wszystkie grupy mięśniowe, w tym mięśnie głębokie.

Efektywność: Podczas jednej sesji treningowej Twoje ciało otrzyma średnio 150 razy więcej napięć mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu. Dzięki temu 20 minutowy trening odpowiada 3-4 godzinom treningu na siłowni bez negatywnego wpływu na nadmierny wyrzut kortyzolu.

Bezpieczeństwo: Trening EMS jest całkowicie bezpieczny ponieważ oddziałuje bezpośrednio na układ mięśniowy, bez obciążania stawów i układu nerwowego.

Redukcja tkanki tłuszczowej: Trening EMS poprzez oddziaływanie holistycznie na całe ciało nie tylko spala mnóstwo kalorii, ale i stymuluje wszystkie włókna mięśniowe dzięki czemu przyczynia się do poprawy kompozycji ciała i redukcji tkanki tłuszczowej. Według badań dotyczących treningu EMS przeprowadzonych min. przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Koln wynika, że:

 • 87 % badanych zauważyło wyraźną poprawę swojej sylwetki po 12 jednostkach treningowych.
 • Wśród kobiet, w grupie treningowej , obwody ciała uległy znacznemu zmniejszeniu, w klatce piersiowej (-0,7 cm), w udach (-0,4 cm), talii (-1,4 cm) i biodrach (-1,1 cm).
 • Wśród mężczyzn zmalały one w talii (-1,1 cm) przy jednoczesnym wzroście obwodu ramion (+1,5 cm), klatki piersiowej (+1,2 cm) i ud (+0,3 cm)
 • Skumulowana wartość grubości fałdu skórnego   odmierzającego procentową zawartość tkanki tłuszczowej w ciele  zmniejszyła się znacząco w grupie wykonującej trening EMS o 8,6%
 • 90% badanych odnotowało widoczną poprawę jędrności i napięcia skóry.

Poprawa kondycji, siły i wytrzymałości: Według badań dotyczących treningu EMS przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Koln wynika, że:

 • Wytrzymałość fizyczna wzrosła o 69,3% po 12 jednostkach treningowych.
 • Szybkość skurczów mięśni wzrosła o 22%.
 • Siła trudnych do wyćwiczenia głębokich mięśni tułowia wzrosła o 74%.
 • Ponad 80% uczestników zauważyło poprawę sprawności.
 • Już po 4 treningach siła maksymalna wzrosła o 17%.
 • Po 12 sesjach poziom wytrzymałości wzrósł o 108%

Złagodzenie lub pozbycie się bólu pleców:   Trening EMS skutecznie wzmacnia mięśnie głębokie, które stabilizują kręgosłup, a które trudno zaangażować w tradycyjnym treningu. Osłabione mięśnie odpowiedzialne za tzw. stabilizację centralną są jedną z najczęstszych przyczyn bólu pleców. EMS działa prewencyjnie jak i terapeutycznie na nasze plecy.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Bayreuth poświęcone treningowi EMS wykazało, że:

 • 88% badanym udało się znacznie zmniejszyć ból pleców.
 • Częstotliwość i długość bólu pleców zmniejszyły się aż o 80% .
 • 40% badanych, tuż przed rozpoczęciem testów, cierpiało na ból pleców. Po 6-ciu tygodniach ćwiczeń na ból pleców skarżyło się tylko 9% uczestników.
 • Chroniczne dolegliwości bólu pleców zniknęły całkowicie u 39% pacjentów.
 • U 61,4% badanych wykazano poprawę ogólnego stanu związanego ze schorzeniem.

Budowanie masy mięśniowej:  Trening EMS stymuluje wszystkie grupy mięśniowe dzięki czemu przy odpowiedniej diecie przyczynia się do budowania dobrej jakości masy mięśniowej.

Samopoczucie: Trening EMS to nie tylko praca nad ciałem ale i nad doskonałym samopoczuciem Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Bayreuth poświęcone treningowi EMS wykazało, że:

 • 75,5% zaobserwowało poprawę samopoczucia
 • 69,4% odczuło wzrost sił witalnych
 • 75,5% czuło się bardziej zrelaksowanych po ćwiczeniach.

Działanie: Efekty treningu EMS potwierdzone są niezależnymi badaniami naukowymi.

Komfortowa atmosfera: Trening przeprowadzony jest w kameralnej, komfortowej atmosferze 1 na 1 z trenerem personalnym bez udziału osób trzecich.

Miha Bodytec: Trening przeprowadzony jest na sprzęcie Miha Bodytec, który jest absolutnym lider branży treningów EMS na świecie co gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką jakoś usługi. Miha Bodytec co roku zdobywa najbardziej prestiżowe nagrody.

Oto niektóre z nich:

 • Top-Innovator 2016
 • German Brand Award ’16 Winner
 • Best Product Of The Year 2014 “Plus X Award
 • Most Innovative Brand 2014 “Plus X Award
 • German Design Award
 • Najlepszy produkt według konsumentów FIT EXPO 2017
 • Acanthus Aureus FIT EXPO 2016
 • Złoty Medal FIT EXPO 2016
 • Acanthus Aureus FIT EXPO 2017
 • Plus X Award
 • Skrzydła sukcesu forum Fitness Bizness 2016
 • Najlepszy produkt według konsumentów FIT EXPO 2016

Redukcja cellulitu: Korzystając z treningu EMS można się spodziewać redukcji cellulitu. Wynika to z faktu, że podczas treningu impulsy elektryczne generowane przez maszynę docierają do głęboko umiejscowionych partii mięśniowych wspomagając ich lepsze ukrwienie i zapewniając ich gładką i jędrną skórę. Według przeprowadzonych badań 90% badanych korzystających z treningów EMS odnotowało widoczną poprawę jędrności i napięcia skóry

KTO ĆWICZY NA EMS?

EMS to metoda która od dawna z powodzeniem stosowana jest zarówno w wyczynowym sporcie jak i fizjoterapii. Od kilku lat trening EMS szturmem zdobywa branże fitness umożliwiając skuteczną poprawę sylwetki w maksymalnie krótkim czasie bez ryzyka obciążenia stawów czy kręgosłupa.

EMS skutecznie przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrnienia sylwetki, wzmocnienia włókien mięśniowych, poprawy kondycji oraz ogólnej sprawności fizycznej. Całkowite bezpieczeństwo oraz skuteczność metody sprawiło, że z EMS od wielu lat korzysta  NASA,  amerykańska armia, wybitni sportowcy (Usian Bolt, David Haye, bracia Kliczko, zawodnicy Realu Madryt, Bayernu Monachium i wielu innych ) oraz gwiazdy modelingu i show biznesu (aniołki Victoria Secret, Madonna, Liz Hurley).

Od kilku lat EMS robi również furorę w Polsce i cieszy się sporym powodzeniem wśród ludzi, którym zależy na zdrowiu i pięknej sylwetce bez spędzania kilku godzin w tygodniu na siłowni.

DLA KOGO JEST TRENING EMS?

Trening personalny EMS to przede wszystkim idealna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na spędzanie kilku godzin w tygodniu na siłowni, a którym zależy na zdrowiu, dobrej kondycji i pięknej sylwetce. EMS polecany jest zarówno osobom początkującym-niewysportowanym, uprawiającym sport rekreacyjnie jak i profesjonalnym sportowcom na najwyższym szczeblu.

Jeśli:

 • nie masz czasu na długotrwałe treningi
 • chcesz poprawić kondycję oraz wygląd swojej sylwetki
 • stan Twojego zdrowia nie pozwala Ci na trening siłowy z dużym obciążeniem
 • zależy Ci na szybkim powrocie do sprawności po kontuzji
 • zależy Ci na szybkich efektach

… to trening EMS jest dla CIEBIE !! Podczas 20 minutowego treningu EMS Twoje ciało otrzyma 150 razy więcej skurczów mięśni niż podczas tradycyjnego 1,5 godzinnego treningu. Wszystko to pod kontrolą i pełnym nadzorem trenera personalnego.

JAK WYGLĄDA STRÓJ DO TRENINGU EMS?

Trening EMS jest całkowicie bezpieczny.

Impulsy generowane podczas treningu są całkowicie bezpieczne, ponieważ ich parametry są identyczne jak impulsy generowane przez nasz mózg.

Ponadto trening EMS nie obciąża stawów oraz kręgosłupa, ponieważ nie wykorzystuje się podczas niego obciążeń zewnętrznych, co sprawia, że jest to idealna alternatywa również dla osób, których stan zdrowia nie pozwala na swobodny trening siłowy z wykorzystaniem „wolnych” ciężarów.

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO TRENINGU EMS?

Przeciwwskazaniami do treningu EMS są:

 • Rozrusznik serca/wady serca/niewydolność serca
 • Cukrzyca/Nowotwory/Gruzlica
 • POCHP/Reakcje alergiczne skóry
 • Ciąża/Epilepsja/Ciężkie zaburzenia krwi/miażdżyca/
 • Przepuklina pachwinowa lub ściany jamy brzusznej
 • Ostre zakażenie bakteryjne i wirusowe
 • Stany gorączkowe/ Krwotoki
 • Choroby neurologiczne

CZY EMS JEST TRENINGIEM DLA LENIWYCH?

Zdecydowanie nie. Lepszym stwierdzeniem będzie stwierdzenie, że  jest to trening dla osób zabieganych, które chcą zadbać o swoje zdrowie, kondycję i sylwetkę, a jednocześnie tryb życia i natłok obowiązków nie pozwala im na spędzanie kilku godzin w tygodniu w siłowni.

Zdarza się, że osobom, które nigdy nie miały styczności z EMS wydaje się, że jest to rozwiązanie na miarę pasów odchudzających sprzedawanych przed laty w telezakupach, które obiecywały efekty od samego noszenia, a jedyne co gwarantowały, to chwilową utratę wody podskórnej z brzucha.

EMS działa na zupełnie innej zasadzie i nie przez przypadek wykorzystywane jest przez NASA, amerykańską armię, wybitnych sportowców i gwiazdy show biznesu. W EMS mamy realny trening oraz realne zmęczenie. Poziom treningu jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i stopnia zaawansowania trenującego. Podczas 20 minut treningu można spalić do 500-600 kcal, następnie drugie tyle w ciągu kilku kolejnych godzin po treningu w wyniku zwiększonej powysiłkowej konsumpcji tlenu (efekt EPOC).

EMS A WYNIKI SPORTOWE?

Szybkość oraz siła są zdolnościami motorycznymi wynikającymi z aktywacji włókien FT. Sprzęt firmy InnLine jest elektrostymulacyjnym kombajnem umożliwiającym modyfikację parametrów treningowych w dowolnym kierunku. Trening EMS o częstotliwości między 50 a 120Hz odpowiada za aktywację włókien FT, co pozwala skonfigurować trening pod budowanie siły i szybkości przy jednoczesnej redukcji obciążeń stawów i ryzyka uszkodzeń występujących w trakcie konwencjonalnego dynamicznego treningu. Oczywiście można również wykorzystać wariant odwrotny, ustawiając częstotliwość na bliższą 30Hz, dzięki czemu przyśpieszymy efekty treningu wytrzymałościowego poprzez aktywację włókien ST.

Z badań nad treningiem EMS przeprowadzonych na uniwersytecie Bayreuth, Erlangen Norymberdze oraz w Wyższej Szkole Sportu w Kolonii wynikają niezbite fakty:

 • wzrost ogólnej siły o 30% w 6 tygodni
 • wzrost siły mięśni brzucha o 67%
 • wzrost siły mięśni głębokich (core muscles) o 73%
 • wzrost siły izometrycznej o 8-9%
 • wzrost wytrzymałości w treningu dynamicznym o 69% większa po 6 tygodniach treningów.

TRENING EMS PO KONTUZJI?

Trening EMS sprawdza się znakomicie w pracy w przypadku osób z kontuzjami lub urazami. Trening EMS nie wymaga stosowania ciężarów zewnętrznych dzięki czemu,  nie ma w nim ryzyka nadmiernego obciążania stawów, lub kręgosłupa. Fizjoterapia w kontuzjach układu ruchu bazuje na ćwiczeniach w zamkniętych łańcuchach kinematycznych, propriocepcji oraz elektrostymulacji.

Terapia oparta na ćwiczeniach w zamkniętych łańcuchach oraz ćwiczeniach z balansem pobudzającym czucie głębokie wspomagana jest przez miejscową elektrostymulację. Spowodowane jest to faktem, że unieruchomienie prowadzi do tzw. zaniku prostego. Zgodnie z zasadą  „nieużywany narząd zanika”. Trening EMS zapewnia możliwość głębokiej penetracji tkanek, pobudzając mięśnie głębokie, które niezwykle trudno jest wytrenować metodami konwencjonalnymi.

CO TO JEST BADANIE SKŁADU CIAŁA?

Jak przygotować się do pomiaru?

Pomiar najlepiej przeprowadzać 3-4 godziny po posiłku. Wcześniej należy unikać napojów o właściwościach moczopędnych lub zawierających kofeinę;  Nie należy analizować składu ciała bezpośrednio po wzięciu kąpieli, korzystaniu z sauny czy też ćwiczeniach fizycznych , podczas menstruacji.· Unikać picia alkoholu na 24 godziny przed pomiarem. · Ubrać lekkie ubranie. · Jeśli wykonujemy pomiary regularnie, należy to robić o tej samej porze dnia · Pomiaru dokonuje się na bose stopy.

Procentowa zawartość tłuszczu

Wartość optymalna zależy od wieku i płci badanej osoby. Dla kobiet są to wartości od 20-32 %, a dla mężczyzn 14-25%. Wynika to z odmiennego ukształtowania ciała kobiety i mężczyzny. Wraz z wiekiem norma wzrasta o kilka procent.

Określony poziom zawartości tkanki tłuszczowej jest niezbędny do życia każdemu z nas. Dzięki niemu możliwe jest magazynowanie energii niezbędnej do ochrony narządów wewnętrznych oraz zapobieganie utraty ciepła. Zapewnia on również prawidłowe funkcjonowanie połączeń nerwowych. Ze względu na zdrowie nie możemy pozbyć się całego tłuszczu z naszego organizmu.

Poziom tkanki mięśniowej

Jest ważnym wskaźnikiem, ponieważ świadczy o tym, ile w naszych kilogramach jest masy mięśniowej. Dwie osoby o tej samej wadze mogą wyglądać zupełnie inaczej z powodu zróżnicowania w procentowej zawartości mięśni. Osoba z wysoką zawartością masy mięśniowej będzie wizualnie szczuplejsza niż inna, która mimo że waży tyle samo, posiada mniejszy odsetek masy mięśniowej. Dodatkowo, im większa procentowa zawartość masy mięśniowej, tym lepszy metabolizm spoczynkowy. Oznacza to, że organizm do zwykłych codziennych czynności zużywa więcej kalorii w zależności od procentowej zawartości mięśni.

Mięśnie pełnią istotną rolę w organizmie , ponieważ są “silnikiem” spożywającym energię. Wraz ze wzrostem masy mięśniowej, wzrasta zapotrzebowanie na energię, co pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i masy ciała w zdrowy sposób. Nie ma norm odnośnie masy mięśniowej. Chociaż niektóre opracowania mówią o poziomie 60-75 % dla kobiet i 65-80 % u mężczyzn. Monitorowanie tej tkanki polega na obserwowaniu jej przyrostu  lub tendencji spadkowej.

Masa mineralna kości

Oznacza ilość kości (poziom mineralny kości , wapnia i innych minerałów), Jeśli mamy solidny szkielet, masa ta będzie większa, jeśli nasze kości są liche, ich masa będzie jednocześnie mniejsza. Za masę mineralną kości odpowiada ilość przyjmowanego wapnia znajdującego się w codziennej diecie, a także witaminy D i C oraz magnez. Przyswajaniu wapnia sprzyja również ekspozycja na słońce. W przypadku masy mineralnej kości dolna granica – dla kobiet wynosi 2,4 kg a dla mężczyzn 3,3 kg. Norma zależna jest również od wagi ogólnej badanej osoby. Wraz z wiekiem masa mineralna kości ulega zmniejszeniu. Badania wykazały ,że rozwój tkanki mięśniowej związany jest ze wzmocnieniem kości.

Indeks masy ciała BMI

To najprostszy sposób określenia otyłości u człowieka. BMI jest wyliczany z prostego wzoru, w którym masa ciała w kilogramach dzielona jest przez wzrost w metrach podniesiony do potęgi drugiej.

Jest jednak dosyć niedokładnym wskaźnikiem niedowagi i nadwagi oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Osoby o wysportowanej sylwetce posiadające dużą zawartość mięśni mogą mieć BMI wskazujące na skrajną otyłość, posiadając jednocześnie bardzo mało tkanki tłuszczowej. Wynika to z faktu,że mięśnie ważą dużo więcej niż tłuszcz. Dlatego dokładniejszym wskaźnikiem zagrożeń wynikających z nadmiaru tkanki tłuszczowej jest procentowa zawartość tłuszcz w organizmie.

Przyjęto następujące normy:

Poniżej 18,4 niedowaga

18,5-24,9 wartość prawidłowa

25-29,9 nadwaga

30-34,9 otyłość I stopnia

35-39,9-otyłość II stopnia

Powyżej 40 –otyłość III stopnia skrajna

Wiek metaboliczny

To obraz tego, ile nasz organizm ma lat oraz czy jego kondycja jest dobra, czy wręcz odwrotnie słaba Wiek metaboliczny wskazuje wiek charakterystyczny dla naszego tempa metabolizmu. Parametry, które składają się na obliczenie wieku metabolicznego to: podstawowa przemiana materii, waga mięśni oraz ilość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie.  Jeśli wiek metaboliczny jest wyższy niż Twój rzeczywisty, musisz poprawić swoją podstawową przemianę materii. Zmiana diety, opartej na wynikach składu Twojego ciała oraz odpowiednie zwiększenie ilości i intensywności ćwiczeń, wytworzy w organizmie zdrowszą masę mięśniową, która w konsekwencji będzie spalała więcej kalorii, poprawiając ocenę wieku metabolicznego.

Poziom wody w organiźmie

Utrzymanie zdrowego poziomu wody w organizmie zapewnia efektywne funkcjonowanie organizmu i zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych z tym związanych

Średnia procentowa zawartość wody dla zdrowego dorosłego wynosi: Kobieta:od 45 do 60% Mężczyzna:od 50 do 65%.Całkowity procent wody w organizmie będzie miał tendencję do obniżania się z wiekiem, jednocześnie procent tkanki tłuszczowej w organizmie wzrasta. Osoby o wysokim poziomie tkanki tłuszczowej mogą mieć zbyt niski poziom wody w organiźmie. Wraz z utratą tkanki tłuszczowej, całkowity poziom wody powinien zbliżać się do prawidłowego zakresu.

Jedzenie dużych posiłków, picie alkoholu, menstruacja, choroba, kąpiel mogą także powodować różnice w poziomie nawodnienia. Ważne jest, aby szukać długoterminowych zmian w całkowitej zawartości wody w organizmie i utrzymywać spójny, zdrowy procent wody w organizmie. Picie dużej ilości wody za jednym razem nie będzie zmienić poziomu wody. W rzeczywistości zwiększy się udział tkanki tłuszczowej w odczycie ze względu na dodatkowe zwiększenie masy ciała.

Poziom tkanki tłuszczowej wewnętrznej( tłuszcz wisceralny) 

Tłuszcz nie tylko odkłada się w naszym ciele w postaci fałdek tu i ówdzie, ale również na narządach wewnętrznych. Trzewna tkanka tłuszczowa jest to tłuszcz, który jest zgromadzony wewnątrz jamy brzusznej, wokół najważniejszych organów w organizmie człowieka Ich otłuszczenie może prowadzić do cukrzycy, nadciśnienia i innych poważnych powikłań zdrowotnych. Jest to o tyle zdradliwe, że można być stosunkowo szczupłą osobą, a mieć problem z zalegającym tłuszczem przy narządach wewnętrznych. Zasada jest prosta – im mniejszy poziom tym lepiej. Skala jest od 1 do 59, choć górna granica nie jest sztywna, ponieważ wynika ze zróżnicowania badanych osób. W tym przypadku wiek nie jest istotny, poziom otłuszczenia narządów wewnętrznych powinien być od 1 do 6, choć czasami za normę przyjmuję się stan od 1-12.

Przy podwyższonym poziomie należy rozważyć wprowadzenie zmian w stylu życia, głównie poprzez zmiany diety oraz dodatkowo wykonywanie ćwiczeń.

Przyjdź i wypróbuj! 2 treningi w promocyjnej cenie!

Podczas pierwszego treningu Twój trener personalny odpowie Ci na wszystkie pytania i zaprezentuje jak wyglądają ćwiczenia.